1. Nepít před tetováním, ani den předem, alkohol a neužívat jiné psychotropní návykové látky – Tělo musí být připraveno k rekonvalescenci.  Nedodržením této zásady si můžete zbytečně komplikovat průběh tetování a i hojení. 
  2. Cca 6 hodin před tetováním nepít kávu, energy drinky a podobné nápoje, které obsahují kofein. Zvyšují krevní tlak a tetování více krvácí, což ve výsledku znamená, že kůže špatně přijímá pigment a tudíž musím častěji zajet do kůže, což pak více bolí ;-).
  3. Nebrat žádné léky tišící bolest! Je to bez efektu. Léky zabírají na bolest, ne před bolestí.Každý má jiný práh bolesti. Kdo přežil vytrhávání chloupků, přežije i tetování.
  4. Pít dostatečné množství čisté vody, alespoň týden předem, ale nepřehánět to. Prostě mám žízeň, napiji se vody. – Pokud je tělo dostatečně hydratováno, kůže lépe přijímá tetovací pigment, je pružnější, tatérovi se lépe s kůží pracuje a kůže se rychleji hojí. Je důležité pít čistou vodu, případně minerálky. Sladké limonády, Coca-cola, pivo, víno a káva tělo více zatěžují a navíc i odvodňují!
  5. Před tetováním neflámovat! Snažit se o přirozený biorytmus. Tak jako se někdy cítíte být unaveni a někdy je vám opravdu dobře, stejně tak reaguje i kůže. Někdy se jí nechce přijímat pigment, někdy má tendenci vtetovaný pigment vyloučit a tetování při hojení místy vypadne i se stroupkem. Proto se snažte, abychom se těmto komplikacím vyhnuli.
  6. Před tetováním dodržet základy hygieny– Je třeba si uvědomit, že po zákroku bude pár dní hygiena obtížnější, abyste nové tetování zbytečně nemáčeli, ale jen ošetřili, dle doporučení tatéra. Přijďte v opravdu čistém oblečení, aby byla zachovaná nejvyšší možná hygienaPřijďte klidně ve starším a hlavně pohodlném oblečení, klidně v teplákách, ale čistých.
  7. Je doporučeno alespoň 3 dny předem předem užívat Ascorutin – Ascorutin zvyšuje srážlivost krve. Malé ranky, které vznikají jehlou, se ihned uzavřou a nekrvácí. Kůže je méně červená a lépe se na ní stínuje. V lékárně je to volně prodejný lék za cca 60,- Kč. Před užíváním si přečtěte příbalový leták. Užívejte dle doporučení z letáku.
  8. Před tetováním se najíst – Není nic horšího, než sedět 3 hodiny v křesle a mít hlad 😉 
  9. Zvážit zdravotní komplikace – Zákazník nesmí mít akutní zdravotní potíže jako např. špatnou srážlivost krve, zánět, akutní formu ekzemu, virózu, opar, pásový opar, angínu, či jiné infekční onemocnění. Dále, pokud bere cca 10 léků denně, taktéž není vhodným adeptem pro tetování.  Je třeba si uvědomit, že tetování je zásah do lidského těla a přistupovat k němu s respektem. Pokud si nejste jisti, o vhodnosti tetování, kontaktujte svého lékaře.
  10. Dovybavení na doma – Od tatéra dostanete papír s doporučením, jak se o tetování dobře starat. Zároveň Vás tatér vybaví malým krémem, který si budete na kůži nanášet, aby se tetování pěkně zahojilo.
  11. Netetuji osoby mladší 18ti let, ani když přijdou se zákonným zástupcem. Prostě ne!
  12. Netetuji na genitálie, ani jejich blízké okolí.
  13. Netetuji na prsty, dlaně a chodidla a ani na obličej.

Péče o tetování

Kupte si: Antibakteriální mýdlo Protex nebo Detol ( jsou to tuhá mýdla) a pořiďte si krém, kterým si budete tetovaní mazat. Doporučuji Topicrém CICA nebo lékařskou vazelínu, či mast       s Měsíčkem lékařským.

1. den ( v den tetování) – Ochrannou fólii (gázu) sundejte cca po 2 hodinách. Pokud z tetování přijdete v noci, je lepší si ji nechat přes noc, abyste se nepřilepili k prostěradlu.  Kůže je poraněná a může vylučovat takzvaný mok. Pokud je gáza přilepená, či se vám tetování přilepilo k oblečení, nesmíte to strhnout, ale namočit vodou, chvilku počkat a ono se to samo odlepí.

Po sundání folie či gázy doporučuji tetování lehce omýt. Mýdlo napěňte v rukách a pěnou tetování lehce přejeďte, abyste omyli vazelínu, kterou vám tam nanesl tatér. Opláchněte vlažnou vodou, ale nemáčejte! Měl by to být krátký proces mytí. Přiložte papírovou utěrku, aby nasákla vodu. Tetování nedřete! Poté nechte tetování oschnout na vzduchu, přibližně 15 minut. Tetování mázněte čistýma rukama hojícím krémem, ve slabé vrstvě, aby tetování mohlo dýchat. Já svým zákazníkům dávám malý Topicrém CICA.

Vyhýbejte se slunci, prašnému prostředí a doporučuji klidový režim.

Péče dalších 6 dnů – Ráno, v poledne a večer tetování omyjte stejně jako první den. Po uschnutí naneste pouze slabou vrstvu hojícího krému. Tetování musí dýchat! Po pár dnech se kůže začíná hojit a olupovat. Je to normální stav po tetování. Stroupky nestrhávejte! Pokud kůže svědí, je to také normální proces hojení. Pro úlevu na kůži jemně poklepejte. Hlavně neškrábat! Stroupky by se strhly i s pigmentem, kterým se tetovalo a tetování by bylo poničené. Když budete cítit pnutí na kůži, místo lehce promázněte, slabou vrstvou krému.

Péče v další dny – Již není potřeba tetování pravidelně omývat, stačí jen jednou denně. Promazávejte dle potřeby, i několikrát denně. Tetování je zahojené cca za 14 dní. Je hladké a lesklé, cca do měsíce se kůže úplně srovná.